Zespół

  Magdalena Kamieniecka
2 

 współzałożycielka i prezes Fundacji ZwrotNa

Autorka i pomysłodawca projektów „Co lubię robić?, „Wiem, umiem, robię, czyli Ja na rynku pracy?, „Moja szkoła – moja przyszłość?”, „Gimnazjum i co dalej”. Zajmuje się koordynacją projektów, prowadzi zajęcia z młodzieżą, a także warsztaty dla rodziców i nauczycieli. Autorka badania „Decyzje edukacyjno – zawodowe uczniów szkół gimnazjalnych”, IBE 2014. Przygotowała publikację „My, młodzi na rynku pracy. Materiał metodyczny dla nauczycieli przedmiotu podstawy przedsiębiorczości”, Fundacja ZwrotNa 2016.

Psycholog (Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacja: psychologia ekonomiczna). W ramach programu Erasmus studiowała w Belgii, na Uniwersytecie w Leuven. Ukończyła podyplomowe studia Psychologia sportu na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Po studiach przez blisko 6 lat zajmowała się badaniami rynku (Instytut SMG/KRC Millward Brown), następnie zaś przez kilka lat w agencji doradztwa CPC długofalowymi projektami strategicznymi. Swoje zainteresowania badaniami społecznymi realizuje w Instytucie Badań Edukacyjnych. Po zdobyciu certyfikatów trenera, a następnie coacha (Akademia Trenerów Biznesu TROP), skoncentrowała się na pracy z młodzieżą i dorosłymi w obszarze procesów wspomagających wybory edukacyjno-zawodowe. Prowadzi również warsztaty dla nauczycieli i rodziców.

 

 

 Magdalena Borzyńska

zdj_Magda B_narrow

Psycholog (absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie), doradca zawodowy, edukacyjny i coach kariery (Uniwersytet SWPS w Warszawie).

Uczestniczyła w szkoleniach doradczych prowadzonych przez Fundację ZwrotNa, a od 2016 roku aktywnie wspiera Fundację w realizowanych przez nią projektach. Autorka i realizatorka projektu „Przedsiębiorczy Ja, czyli już dziś myślę o swojej pracy”.

Od kilku lat pracuje również w agencji w domu mediowym, w którym odpowiada za komunikację marek globalnych na kanałach social media (przede wszystkim Facebook, Instagram, YouTube oraz fora internetowe).
Bliski jest jej cytat: „Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym”, a wolontariat jest jednym ze sposobów na życie, dlatego część swojego czasu spędza działając jako wolontariuszka Polskiej Akcji Humanitarnej na stanowisku Edukatorka edukacji globalnej oraz jako wolontariuszka Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom. Miłośniczka muzyki, fotografii, psów, podróży i książek. W wolnych chwilach gra na ukulele, pianinie i w gry na PS4. Marzycielka i optymistka.

 

  Mariusz Chajęcki
 Mariusz Ch

Trener, coach, konsultant

Autor i pomysłodawca projektu „Uczenie się przez doświadczenie – praktyczne doradztwo edukacyjno-zawodowe w pracy z koniem”, trener w projekcie „Jestem przedsiębiorczy – kształtowanie postawy przedsiębiorczej młodzieży szkół gimnazjalnych”.

Trener rozwoju osobistego z 9 letnią praktyką w projektowaniu i prowadzeniu szkoleń rozwojowych dla młodzieży i dorosłych. Stosuje metodę  Neurolingwistycznego Programowania  związaną z dobrostanem oraz przywracaniem równowagi wewnętrznej w funkcjonowania człowieka (absolwent Szkoły Trenerów Neuroedukacji w Lublinie). Ukończył podyplomowe studia Kompetencje Psychologiczne i Negocjacyjne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Studiował Zarządzanie i Ekonomię w Wyższej szkole Ekonomicznej w Warszawie.

Autor programu psychoprofilaktycznego pogłębiającego inteligencję emocjonalną u młodzieży (2015). Współtworzy i realizuje program profilaktyczny związany z zagrożeniami cywilizacyjnymi, agresją i przemocą, nałogami oraz uzależnieniami, dedykowany uczniom gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (2016/2017).

Wcześniejsza kariera zawodowa związana była z sektorem biznesowym. Przez 10 lat organizował, dla największych korporacji międzynarodowych,  eventy motywacyjne, team buildingowe, pikniki rodzinne, szkolenia i kongresy.

Prywatnie pasjonat żeglarstwa, jazdy konnej oraz fotografii studyjnej.  W życiu kieruje się maksymą „jesteśmy ograniczeni tylko naszą wyobraźnią”

 

 

Karolina Mazurczak

 1

Psycholog, dietetyk ,specjalista zdrowia publicznego, trener
W zasadzie od zawsze zawodowo związana z trzecim sektorem. Na co dzień towarzyszy wszystkim tym, którzy potrzebują zaadoptować się do zmian – rodzicom małych dzieci w obszarach związanych z dylematami, jakie niesie rodzicielstwo osobom chorym w procesie adaptacji do zamian, jakie przynosi choroba. Szczególnie ważnym obszarem pracy jest budowanie odpowiedzialności za własne zdrowie od najmłodszych lat, poprzez kształtowanie postaw i zachowań sprzyjających jego zachowaniu. Ceni sobie odpoczynek podczas górskich wędrówek i weekendowe ucieczki z miasta, najlepiej w towarzystwie tych, którzy nadają życiu sens- męża i dwóch małych idealnie różnych blondyneczek.

 

 

 

 

Beata Wolska 

zdj-_beata-w

jako ekspert  ds. rekrutacji pracowników współprowadzi w ramach projektu  „Gimnazjum i co dalej” oraz bierze udział w debatach w projekcie „Wiem, umiem, robie, czyli Ja na rynku pracy”.

Pedagog, doradca zawodowy, trener, szkoleniowiec w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Entuzjastka i pasjonatka swojej pracy. Ukończyła studia podyplomowe w Akademii Leona Koźmińskiego o kierunku Coaching Profesjonalny. Mottem, które przyświeca jej w realizacji celów zawodowych i w życiu prywatnym jest:  „Nie zapalisz w ludziach tego, co w Tobie się nie pali”. Od 2008 roku związana z branżą Agencji Pracy i Doradztwa Personalnego. Obecnie w Randstad Polska zajmuje się projektami consultingu HR.

Co mówi Beata: „Współczesny rynek pracy jest bardzo wymagający. Największe szanse na utrzymanie się na nim oraz na rozwój zawodowy mają osoby wykształcone, posiadające niezbędne kwalifikacje i umiejętności. Ich lista jest zmienna i zależy nie tylko od potrzeb konkretnej branży, ale również ogólnej kondycji gospodarki. Dlatego żeby odnieść sukces, trzeba być elastycznym i wciąż się dokształcać, nie bać się zmian i być gotowym do stałego przyswajania wiedzy. Obserwować kierunek, w którym rozwija się nasza branża oraz współpracujące z nią sektory. (źródło: www.personel.com.pl)

 

   Marcin Chydziński
 zdj_marcin-narrow

trener w projekcie „Gimnazjum i co dalej?”. Bierze udział w debatach w ramach projektu „Wiem, umiem, robię, czyli Ja na rynku pracy” dzieląc się z młodzieżą swoim bogatym doświadczeniem edukacyjno – zawodowym.

Pedagog, trener, coach. Absolwent wydziału scenariuszowego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, Policealnego Studium Public Relations & Doradztwa Personalnego w Warszawie. W ramach Akademii TROP ukończył XIII edycję Szkoły Coachów, szkołę Liderów Sieci oraz kurs „Moderator zmiany w organizacji biznesowej”. W 1996 roku publikował satyryczne opowiadania w „Gilotynie”. Jego praca dyplomowa („Kibole”) została kupiona przez niemiecką firmę producencką OST WEST. Przez 7 lat prowadził w liceach autorski program warsztatów literackich. W latach 2006-2013 pracował w Centrum Nauki Kopernik, gdzie stworzył m.in. scenariusz fabularyzowanej galerii „Strefa Światła”. Od 2009 roku członek British Interactive Group. W lipcu 2013 roku jako pierwsza osoba spoza Wielkiej Brytanii zwyciężył w organizowanym w ramach BIG Event konkursie na prezentację naukową.

Co mówi Marcin? „Moje dotychczasowe doświadczenia utwierdzają mnie w przekonaniu, że każdy projekt, każda organizacja, wymagają indywidualnego podejścia. Wierzę, że niezbędny jest również kontekst, środowisko, w jakim funkcjonujemy. Szczególnie jeśli chcemy budować na wartościach”. 

 

 

Agnieszka Pawlińska

 zdj_agap_2

Z Fundacją ZwrotNa współpracuje od 2014 roku. Brała udział w realizacji programów „Co lubię robić”,  „Gimnazjum i co dalej?” oraz „Wiem, umiem, robię czyli ja na rynku pracy” (przygotowanie metodologii projektów, prowadzenie zajęć z młodzieżą i rodzicami, koordynacja działań). 

Z wykształcenia historyk (specjalizacja pedagogiczna) i socjolog (oba kierunki na Uniwersytecie Warszawskim), przez wiele lat pracowała jako badacz, twórca narzędzi oraz analityk w Instytucie Badań Rynku i Opinii Publicznej SMG/KRC (obecnie MillwardBrown), zajmując się również szkoleniem młodych badaczy. Następnie ukończyła studia podyplomowe z doradztwa zawodowego z elementami coachingu kariery w Akademii Finansów i Biznesu Vistula oraz uzyskała licencję trenera programu „Spadochron” skierowanego do osób planujących karierę, poszukujących pracy i zmieniających zawód. Obecnie w ramach Fundacji oferuje indywidualne doradztwo edukacyjno-zawodowe dla młodzieży.

27 lutego 2015

ADRES:
ul. TYNIECKA 46 M. 1
02 – 621 WARSZAWA
Telefon: 535 80 80 15
Mail: fundacja.zwrotna@gmail.com

 

DANE FUNDACJI:
Fundacja ZwrotNa
KRS: 0000483828
NIP: 5213658967
nr REGON: 146953907.