Publikacje

23.04.2018

„CO DALEJ, ÓSMA KLASO?” – pod tym tytułem ukazał się w dniu 21.04.2018 w Gazecie Wyborczej zapis rozmowy z Magdaleną Kamieniecką, prezes Fundacji ZwrotNa.

Egzamin gimnazjalny i co dalej? Jak wybierać szkołę po gimnazjum, żeby dawała dziecku dobre perspektywy zawodowe? Czy lepiej wybrać liceum czy technikum? W jaki sposób szukać pomysłu na przyszły zawód? Czy po maturze iść na studia? Jak je wybierać? Jaka jest rola rodzica w procesie wybierania przez dziecko kolejnych szkół?

Te pytania zadają sobie młodzi ludzie i ich rodzice, gdy przychodzi czas na zrobienie kolejnego kroku na drodze edukacyjno-zawodowej i właśnie na nie odpowiadała Magdalena Kamieniecka, prezes Fundacji ZwrotNa w rozmowie z Wojciechem Staszewskim, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniami zdobytymi w pracy psychologa, w projektach Fundacji ZwrotNa oraz innych działaniach dotyczących doradztwa zawodowego i rynku pracy.

ABY PRZECZYTAĆ ARTYKUŁ – KLIKNIJ TUTAJ 

 

 

12.04.2018

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszym tekstem autorstwa Magdaleny Kamienieckiej 
pt. „Zrozumieć perspektywę młodego człowieka”
który ukazał się w podsumowującej  XII Kongres Obywatelski publikacji „Edukacja do rozumienia siebie i świata”, WiS nr 79.

Magdalena Kamieniecka, opierając się na bogatych doświadczeniach, zdobytych podczas projektów realizowanych w ramach działań Fundacji ZwrotNa, przybliża czytelnikom optykę młodych ludzi przygotowujących się do wejścia na rynek pracy. Wyjaśnia, jaką rolę w zrozumieniu ich perspektywy odgrywa poznanie uwarunkowań rozwojowych oraz namysł nad przekazami dotyczącymi kształcenia i perspektyw zawodowych, z jakimi spotykają się młodzi ludzie.

Zapraszamy do lektury powyższego tekstu (strona 127) i całej publikacji pokongresowej.

Aby pobrać publikację w formacie pdf kliknij TUTAJ

***************************

Magdalena Kamieniecka „MY, MŁODZI NA RYNKU PRACY”.
Materiał metodyczny do prowadzenia zajęć w ramach przedmiotu Podstawy przedsiębiorczości

 

okladka-publikacji-my-mlodzi-plus-kontur

Publikacja Fundacji ZwrotNa pt „My, młodzi na rynku pracy” ma za zadanie pełnić funkcję materiału metodycznego i dedykowany jest osobom projektującym i realizującym program zajęć w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a także adresowany jest do osób, które prowadzą zajęcia z doradztwa edukacyjno-zawodowego (szkolni doradcy zawodowi, psychologowie, pedagodzy, nauczyciele przedmiotów takich jak wiedza o społeczeństwie). 

Zasadniczym celem niniejszej publikacji jest upowszechnienie wypracowanej i pozytywnie zweryfikowanej w praktyce metody projektowej, która poprzez swoją formułę oraz treści rozwija wśród młodzieży postawę przedsiębiorczą, a inicjowana na wczesnym etapie edukacji ponadgimanzjalnej sprzyja świadomemu kształtowaniu zasobów, będących podstawą aktywności i rozwoju zawodowego.

Materiał bazuje na założeniach i rezultatach projektu pt. „Wiem, umiem, robię, czyli Ja na rynku pracy”, współfinansowanego przez M. St. Warszawa, zrealizowanego przez Fundację ZwrotNa w roku 2015. W oparciu o założenia, metodologię oraz rezultaty projektu autorka publikacji – prezes Fundacji ZwrotNa, odpowiedzialna za koncepcję oraz przebieg projektu – proponuje wykorzystanie metody projektowej w przygotowaniu młodzieży do aktywnego poszukiwania i kształtowania drogi edukacyjno-zawodowej.

Kliknij tutaj, aby pobrać publikację MY, MŁODZI NA RYNKU PRACY w formacie pdf

Osoby, które pobiorą publikację z naszej strony internetowej, bardzo prosimy o przesłanie nam za pomocą formularza kontaktowego (zakładka „Kontakt”)  informacji zwrotnej o tym, jaką pełnią funkcję zawodową lub jakie zadania realizują w pracy z młodzieżą. Dane te są nam potrzebne do celów sprawozdawczych. Prosimy również o wszelkie komentarze i uwagi na temat publikacji. Serdecznie dziękujemy.

 

**************

JAK POMÓC DZIECIOM W ODKRYWANIU TALENTÓW, PASJI I MARZEŃ
– AUDYCJA RADIOWA

Zapraszamy do wysłuchania audycji nagranej w Polskim Radiu 30 maja 2017 roku w ramach cyklu „Strefa Rodzica” z udziałem Magdaleny Kamienieckiej, prezes Fundacji ZwrotNa.

Nagranie dostępne pod linkiem: 

http://www.polskieradio.pl/18/4388/Artykul/1770914,Pierwsze-samodzielne-wakacje

 

 

 

30 września 2016

ADRES:
ul. TYNIECKA 46 M. 1
02 – 621 WARSZAWA
Telefon: 535 80 80 15
Mail: fundacja.zwrotna@gmail.com

 

DANE FUNDACJI:
Fundacja ZwrotNa
KRS: 0000483828
NIP: 5213658967
nr REGON: 146953907.